Program podzim 2014 / jaro 2015

GMŘíjen 2014

Letos vzpomeneme kulatého výročí narození i úmrtí swingové legendy Glenna Millera stejně tak jako Counta Basieho a výročí úmrtí jedné z největších osobností  jazzu Duke Elligtona. Proto plzeňský jazz klub věnuje úvodní klubový večer sezóny 2014-2015 právě těmto osobnostem. Ze stejné myšlenky bude vycházet i pořadatel swingových tančíren nazývaných „Po siréně swing!“. I on věnuje tento večer 8. října právě zmíněné trojici swingových velikánů.

Klubový večer Jazz klubu 8. 10. se bude tentokrát výjimečně pořádat ve stejných prostorách jako vystoupení Pilsner Jazz Bandu, tedy v Pekle, jen o patro výše v kavárně Nebe, jako vždy od 19.00 hod. (Všechny následující klubové večery budou opět v Klubu Amigo na Americké tř.) Pro účastníky přichystali pořadatelé překvapení. Kdo se zúčastní klubového večera (vstupné se nevybírá), bude rovněž zdarma vpuštěn do velkého sálu na vystoupení Pilsner Jazz Bandu, který začíná hned po té od 20.00 hod.

VibraphoneListopad 2014

Listopadový pořad Plzeňského Jazzklubu 12. listopadu se bude věnovat nástroji, který byl pro jazzovou hudbu přímo vynalezen: vibrafonu.

Řeč tak bude zejména o slavných hráčích na tento nástroj, především Lionelu Hamptonovi a Miltu "Bags" Jacksonovi, ale rovněž legendárním českém jazzovém představiteli vibrafonu (a rovněž piana a saxofonu) Karlu Velebném či Swing Kvartetu s vibrafonistou Františkem Sojkou.

Mnoho zajímavostí uvedou a hudební ukázky představí Jindřich Jindřich a plzeňský vibrafonista Zdeněk Štajdl.

Vánoční jazzclub

TBLetošní vánoční jazzklub, který se bude konat 10. prosince v klubu Amigos a který tak jako každý rok připravil Ivan Tomažič, bude trochu z jiného soudku. Kromě těch známějších uslyšíte i neobvyklé interprety. Zahájíme nestárnoucím Tony Bennetem z jeho vánočního alba, gospelovými Swann Silvertone, dále uslyšíte skvělého kytaristu Kenny Burrella, holandskou zpěvačku Lauru Fygi, trio pianisty Ramsey Lewise a další. České koledy zastoupí saaxofonista Ivan Myslikovjan se svým pojetím "Půjdem spolu do Betléma" a přeneseme se do horkého Karibiku,kde vánoce slaví zpěvák a kytarista Leon Redbone. Toho vystřídají hammondky Dona Pattersona a crossoverový sopránsaxofonista a zpěvák Kenny G. Další vánoční písničky uslyšíme v podání Jamese Taylora, Diany Krall či černého zpěváka Willa Downinga. Vánoční náladu ukončí svým nádherným tenorem Benjamino Gigli a slavné Ave Maria.