Novinky

Slavnosti Svobody 2024
Pátek 3.5. 20:30h, Náměstí Republiky, Plzeň
Vstupenky: zdarma

Chuck Wansley se narodil v Queensu v New Yorku a vyrůstal v rodině milující jazz a svou vášeň pro zábavu a hudbu poznal již v raném věku. Svůj profesionální život začal s mezinárodní mládežnickou skupinou Up With People, která 4 roky cestovala po celém světě a bavila se světovými lídry a obrovskými davy na velkých půdách, jako jsou Royal Albert Hall, La Scala a Carnegie Hall. Jako bubeník a zpěvák s kapelou Match se Chuck otevřel globálním kapelám jako Earth, Wind & Fire, Chic a Tavares.

Po návratu do NYC se Chuck vrací na sólovou epizodu, bubnoval pro Marthu Reeves, Mary Wells, Phyllis Hyman a inovativního umělce Toma Lamprechta ze slávy Model Citizens. Byl zakládajícím členem první NYC elektro-hip hopové skupiny Warp-9 s 2 alby a 6 hitovými jednotlivě. Produkoval Jellybean Benitez, Lottie Golden & Richard Scher, hity zahrnovaly Nunk, Beatwave a Light Years Away (Prism) a No Man Is An Island (Motown). Přesun do Kalifornie vedl ke koncertu v jednom z oblíbených LA’s, Simply Blues. Právě tam se setkal s agentem, který ho zaměstnával jako zpěváka a kapelníka tak často, že se ve městě stal známým jako The Wedding Singer a vedle svou kapelu Chuck Wansley After Hours více než 20 let.

V roce 2015 se Chuck přestěhoval do Prahy, aby prozkoumal svou lásku k jazzu a big band swingu. Vášnivý pro R&B také v roce 2018 založil 10člennou funkovou kapelu. Chuck nedávno prozkoumal Portugalsko a svůj čas rozděluje po Evropě, protože pravidelně vystupuje se svým jazzovým kvartetem, hostuje na jazzových festivalech s big bandem, hraje v show ve stylu Broadway s názvem Original Vintage Orchestra a nadále vystupuje jako hostující umělec na jazzových festivalech po celých USA .

www.chuckwansley.net

Další novinky

26. 9. 2024 Tuten swing a Zhirawski memory band, 16:00, Lochotínský park, Plzeň, vstup: zdarma

Slavnosti Svobody 2024 Pátek 3.5. 16:00h, Náměstí Republiky, Plzeň Vstupenky: zdarma

Pátek-Sobota 31.5.-1.6., Konzervatoř Plzeň, Tylova 15