Novinky

Slavnosti Svobody 2024
Pátek 3.5. 16:00h, Náměstí Republiky, Plzeň
Vstupenky: zdarma

Hudební projekt Mirka Novak a Ivan Audes Trio vznikl v roce 2015 na jazzovém festivalu v tureckém Afyonu. V čele kvartetu stojí charismatická zpěvačka Mirka Novak, která má za sebou úspěsné hudební cesty po v Evropě a po USA. Vystupovala a nahrávala se světovými hudebníky, např. pianista Federico Gonzalez Peňa (Marcus Miller), basista Tarus Mateen (Betty Carter) nebo pianista Vince Willey (R. Kelly).

Po navratu ze zahraničí vytvořili s bubeníkem Ivanem Audesem jazzový kvartet, který se kterým vystupují v jazzových klubech, např. v pražské Redutě, i na festivalech po Čechách av Německu. Repertoár tvoří kompozice významných jazzových skladatelů (např. Wayne Shorter, Chick Corea, Thelonious Monk, Miles Davis, Herbie Hancock, Gretchen Parlato, atd.), ale také autorské skladby bubeníka a skladatele Ivana Audese, které Mirka Novák otextovala. Písně jsou působivou fúzí latinsko-amerických rytmů, silných groovů, ale i jemných balad, a jsou protkány improvizovanými sóly včetně výrazného scatu zpěvačky. Můžete se těšit na vskutku osobité ztvárnění jazzových skladeb za doprovodu dalších vynikajících instrumentalistů, klavíristy Ericha Ciompyho a baskytaristy Romana Hasnedla.

Další novinky

26. 9. 2024 Tuten swing a Zhirawski memory band, 16:00, Lochotínský park, Plzeň, vstup: zdarma

Pátek-Sobota 31.5.-1.6., Konzervatoř Plzeň, Tylova 15

Slavnosti Svobody 2024Pátek 3.5. 20:30h, Náměstí Republiky, PlzeňVstupenky: zdarma Chuck Wansley se narodil v Queensu v New Yorku a vyrůstal v rodině